Europejski Festiwal Lekkoatletyczny 02.06.2017

Tytuł: Europejski Festiwal Lekkoatletyczny
Kiedy: Piątek 02 Czerwiec 2017, 19:00 – 21:00
Miejsce : Kompleks Sportowy Zawisza
Kategoria: Sport, Polecane
WWW: http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/pchniecie-kula-na-starym-rynku/

Konkurs kulomiotów na Starym Rynku będzie największą atrakcją tegorocznej, 17. już edycji Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Na Stare Miasto zapraszamy 1 czerwca, a dzień później – na stadion Zawiszy.

Po ubiegłorocznej atrakcji, jaką niewątpliwie był konkurs skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej, z udziałem bydgoskiego tyczkarza, mistrza świata z Daegu (2011) Pawła Wojciechowskiego, tym razem Festiwal zagości na Starym Rynku. – Tyczka, po ubiegłorocznej wizycie na Wyspie Młyńskiej, powrócił na stadion, a na Starym Rynku będzie pchnięcie kulą; w sercu Bydgoszczy kula będzie latała w powietrzu. Głównym partnerem tego niecodziennego przedsięwzięcia jest Aktywna Bydgoszcz. W tym roku wstęp na stadion jest wolny, będą promocje na bilety na U23, transmisja w telewizji w wieczornym paśmie, czyli już przy światłach. Tyczkę z Pawłem Wojciechowskim rozegramy przed trybuną główną – podkreśla Krzysztof Wolsztyński, dyrektor generalny zawodów.

– Start w Bydgoszczy będzie moim trzecim w tym sezonie, mam nadzieję, że będzie lepiej niż w Serbii, coś mi zabrano – coś trzeba odebrać. Wierzę, że to będzie moje najwyższe dotychczasowe skakanie na bydgoskim stadionie. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony i walki na pewno nie zabraknie – zapewnia zawodnik bydgoskiego Zawiszy, Paweł Wojciechowski.
W piątek, 2 maja, na stadionie przy ul. Gdańskiej lekkoatleci rywalizować będą w sumie w 13 konkurencjach. Z uwagi na piłkarskie mistrzostwa Europy, organizatorzy Lekkoatletycznego Festiwalu postawili w tym roku przede wszystkim na dyscypliny biegowe po to, aby jak najmniej ucierpiała murawa. – Promować będziemy też mistrzostwa Europy do lat 23 w lekkiej atletyce, które w Bydgoszczy już w lipcu, dlatego z Superbohaterów zobaczymy Ewę Swobodę i Konrada Bukowieckiego. Na nietypowym dla siebie dystansie, 600 m, pobiegnie Joasia Jóźwik. Wystąpi także Barbara Pierre. Halowa mistrzyni świata w sprincie na 60 metrów, u nas na dystansie 100 metrów będzie rywalką Ewy Swobody i Mariki Popowicz-Drapały – zaznacza Krzysztof Wolsztyński.

– W tamtym roku na Festiwalu, w biegu eliminacyjnym, dopadła mnie kontuzja. Klasyk sprinterów – mięsień dwugłowy uda i nie pobiegłam w finale. Mam nadzieję, że w tym roku dobrze zaprezentuję się publiczności. Pobiegniemy już wieczorem, więc może wiatr będzie już spokojniejszy. Nie startowałam w sezonie halowym – późno weszłam w trening, poświęciliśmy więcej czasu na rekonwalescencję. Mam już swoje lata, więc postanowiłam trochę odpoczywać. Z pewnością warto przyjść na te zawody, być może ktoś z nowych kibiców zakocha się w lekkiej atletyce – mówi Marika Popowicz-Drapała, czołowa sprinterka bydgoskiego Zawiszy.
XVII EFL odbędzie się w piątek, 2 czerwca o godzinie 19.00 na stadionie Zawiszy przy ul. Gdańskiej 163. Pchnięcie kulą na Starym Rynku, dzień wcześniej od 18.00. Konkurs główny poprzedzi rywalizacja dziennikarzy, którzy mogą zgłaszać swój udział drogą mailową na adres: office@efl.bydgoszcz.pl Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny.

KOMENTARZE Z FACEBOOKA

O mnie