Rajd Galerii Pomorskiej 24.06.2017

Tytuł: Rajd Galerii Pomorskiej
Kiedy: Sobota 24 Czerwiec 2017, 09:00 – 12:00
Miejsce : Galeria Pomorska
Kategoria: Sport, Pozostałe
WWW: http://www.galeriapomorska.pl/

Rajd Galerii Pomorskiej to największa impreza rowerowa odbywająca się w Bydgoszczy, której początki sięgają 2009 roku. Rok temu udało nam się pobić po raz kolejny rekord frekwencji, bo na imprezę zarejestrowało się 1500 osób! Liczba mieszkańców naszego miasta, którzy zamieniają auto lub komunikację miejską na rower ciągle rośnie, więc i my stawiamy sobie wyższe cele. O tym, czy uda nam się je zrealizować, zadecydujecie Wy – rejestrując się i biorąc udział w IX Rajdzie Galerii Pomorskiej, który odbędzie się już w sobotę, 24 czerwca. Organizatorem jest Centrum Handlowe Galeria Pomorska oraz Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna.

Start rajdu zostanie tradycyjnie zlokalizowany na parkingu Galerii Pomorskiej od strony ulicy Fabrycznej, gdzie zapraszamy już od godz. 9. Wtedy zaczniemy wydawanie zestawów startowych, a w nich znajdą się:

pamiątkowe t-shirty – dla pierwszych 600 zarejestrowanych osób,

czapeczki z daszkiem dla osób z numerem startowym w przedziale 601-800,

imienne numery startowe – dla pierwszych 500 zarejestrowanych osób,

kupon na posiłek do zrealizowania na mecie rajdu – dla pierwszych 1000 zarejestrowanych osób.

ubezpieczenie dla każdego uczestnika na czas rajdu.

 

Uwaga! Wydawanie pakietów startowych kończymy o godz. 11:50.

W samo południe spod Galerii Pomorskiej wyruszy największy rowerowy peleton, jakiego Bydgoszcz nie widziała i przejedzie przez centrum miasta. W ten sposób chcemy zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym i zachęcić nieprzekonanych do aktywnego trybu życia. O tym, że rower to najlepszy środek transportu w miejskich podróżach, jak i sposób rekreacji przekonało się już kilkanaście tysięcy uczestników Rajdu Galerii Pomorskiej. Meta zostanie zlokalizowana w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie na wszystkich uczestników będą czekać:

konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – do zdobycia będą m.in. 3 rowery,

smaczny posiłek,

bezpłatny przegląd rowerów.

 

W tym roku wprowadzamy dodatkową atrakcję dla najmłodszych – dzieci poniżej 7. roku życia zapraszamy do miasteczka ruchu drogowego na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie najmłodsi poznają najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Przed godziną 13 dzieci ustawią się na ul. Hipicznej i poprowadzą wszystkich uczestników na miejsce pikniku.

KOMENTARZE Z FACEBOOKA

O mnie