13th MÓZG Festival: Už Jsme Doma (01.10.2017)

Kolejne wydarzenie w ramach Mózg Festiwal. Tym razem w niedzielny wieczór będziemy mogli usłyszeć czeską grupę awangardową Už jsme doma. Ich twórczość opiera się głównie na elementach rockowych, punkowych i folkowych, chociaż bardzo często ich muzyka wymyka się prostym podziałom na nurty muzyczne.
Grupa powstała w 1985 roku i pierwsze 5 lat swojej kariery spędziła na nielegalnych czeskich scenach pod groźbą więzienia ze strony totalitarnego systemu komunistycznego. W kolejnych latach zespół koncertował w ponad 40 krajach. Kiedy wybuchła wojna w Bośni w latach 90. grupa pojechała do Gorazde zagrać na czołgu ONZ. Už jsme doma zagrali również dla dysydentów na Białorusi. Całkiem niedawno wrócili z USA, gdzie zagrali 20 tras koncertowych, więc niemal 700 koncertów.
Występy tego zespołu są bardzo energiczne, szalone, lecz jednocześnie uduchowione. Zajmują się również innymi dziedzinami sztuki. Niejednokrotnie występowali z teatrem, orkiestrą symfoniczną oraz pisali muzykę do filmów. Už jsme doma ma również niegrającego członka zespołu. Martin Velisek jest malarzem, którego sztuka jest poważana na całym świecie. Nie trudno się domyślić, że jest on autorem wszystkich materiałów wizualnych związanych z zespołem – przede wszystkim okładek płyt.

Kiedy: 01.10.2017, start: 21:00
Gdzie: Mózg Bydgoszcz, ul. Parkowa 2
Wstęp: 20 zł
Źródło: link do wydarzenia

KOMENTARZE Z FACEBOOKA

O mnie