13th MÓZG Festival: Come Down To Earth Choir / Piotr Grygor (30.09.2017)

Dzieje się w Bydgoszczy! Bydgoski Mózg zawsze potrafi zaskoczyć niezwykle oryginalnymi eventami. Tym razem w ramach Mózg Festiwalu, będziemy świadkami projektu Come Down To Earth Choir w koncepcji Elżbiety Jabłońskiej. To jednak nie koniec, ponieważ zaraz później wystąpi artysta audiowizualny Piotr Grygor. Temu wszystkiemu towarzyszyć będą takie wydarzenia jak wystawa „EEGrafika” oraz instalacja audio „Plant Chant”.

Start: 21:00, Wstęp: 10 zł
Mózg Bydgoszczy, ul. Parkowa 2

Partytura na głosy zwierzęce jest wielopoziomowym i rozbudowanym projektem opartym na współpracy wielu środowisk, który swojej festiwalowej odsłonie przybiera formułę Come Down To Earth Choir. W realizacji bierze udział kilkadziesiąt osób, których zaangażowanie i prowadzony dialog stanowi podstawę procesu twórczego. Jest on dla autorki Elżbiety Jabłońskiej przestrzenią doświadczalną i równoważną z planowanym efektem końcowym. Dokumentacja zgromadzona w trakcie pracy nad projektem, w postaci nagrań audiowizualnych, stanowi materiał wyjściowy do stworzenia ostatecznej formy instalacji o charakterze synkretycznym. Zarejestrowane i skompilowane pomruki, buczenia, wycia, skomlenia, skowyty zwierząt stały się pierwowzorem dla pracy kompozytora, dyrygenta i chórzystów zaproszonych do współpracy przy projekcie. Partytura stworzona przez kompozytora Marcina Gumielę stanowi próbę przeniesienia zarejestrowanych, przez współpracującego przy projekcie muzyka Wojtka Kotwickiego, dźwięków wydawanych przez zwierzęta żyjące w bydgoskim ogrodzie zoologicznym na język współczesnego zapisu muzycznego. Powstała partytura stanowi rodzaj inspiracji, a praca nad nią zakłada możliwość indywidualnej jej interpretacji przez dyrygentkę Agnieszkę Sowę oraz uczestników Chóru Akademickiego UTP im J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy, uczestników projektu.

Piotr Grygor to artysta audiowizualny. Tłumaczy procesy życiowe roślin na dźwięk, muzykuje z owadami, maluje falami mózgowymi. Rozwija koncepcję bionicznej improwizacji audiowizualnej – jak najbardziej otwartych, reaktywnych środowisk, wzorowanych na naturalnych habitatach bądź́ procesach, zapewniających generatywność i emergencję. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia, do którego link umieszczamy poniżej.

 

ŹRÓDŁO: link do wydarzenia

KOMENTARZE Z FACEBOOKA

O mnie